OGŁOSZENIA PARAFIALNE 07.06.2026 – 10 Niedziela Zwykła
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
07.06.2026 – 10 Niedziela Zwykła
1. Serdecznie dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności kieruję do mieszkańców wsi Łopusze i Krakówki Zdzichy, a także do rodziców dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej za przygotowanie pięknych ołtarzy. Dziękuję również mieszkańcom Ostrożan za udekorowanie trasy procesji. Słowa uznania kieruję do wszystkich niosących chorągwie i feretrony, dzieci sypiących kwiaty, dzieci i rodziców niosących różaniec, ministrantów, lektorów, kapłanów, pana organisty wraz z chórem oraz Patryka Smuniewskiego za wykonanie fotografii. Dziękuję także panu Kościelnemu i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia tej uroczystości.
2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Do czwartku włącznie po Mszy Świętej wieczornej śpiewamy Nieszpory Eucharystyczne i uczestniczymy w procesji wokół kościoła. W czwartek nastąpi zakończenie obchodów eucharystycznych oraz poświęcenie ziół i kwiatów.
3. Serdecznie dziękuję panu sołtysowi wsi Ostrożany – panu Arkadiuszowi Radziszewskiemu, oraz panu Leszkowi Kadejowi i panu Czesławowi Antoszukowi za inicjatywę odnowienia kapliczki Matki Bożej Ostrożańskiej, znajdującej się przy miejscu koronacji obrazu. Dziękuję za okazaną życzliwość, zaangażowanie i piękne świadectwo wiary.
4. W poniedziałek po procesji odbędzie się spotkanie Zelatorek i Zelatorów z księdzem proboszczem na plebanii. Serdecznie zapraszam.
5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. W piątek uroczystość ustanowienia Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Milejczycach.
7. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
8. W sobotę, 13 czerwca, o godz. 17:30 odbędzie się próba dla kandydatów do bierzmowania.
9. W sobotę, 13 czerwca, dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Kodnia. Wyjazd zaplanowano na godz. 7:30. Autokar będzie czekał przy kościele.
10. Biskup Piotr Sawczuk serdecznie zaprasza na Dzień Wspólnoty Wspólnot Diecezji Drohiczyńskiej pod hasłem „Żywy Różaniec – Żywy Kościół”, organizowany w związku z obchodami 200-lecia Żywego Różańca oraz XXVII rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Drohiczynie, który odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2026 r. w Drohiczynie.
Program spotkania
10.00 – Różańcowa procesja jedności Spotkanie rozpocznie się przy Kopcu Pamięci Podlasia przy Szkole Podstawowej w Drohiczynie. Po poświęceniu odnowionego muralu upamiętniającego wizytę św. Jana Pawła II w Drohiczynie uczestnicy wyruszą w różańcowej procesji jedności ulicami miasta, modląc się słowami i rozważaniami św. Jana Pawła II.
Zaproszeni: wspólnoty parafialne, ruchy i stowarzyszenia diecezjalne, Koła Żywego Różańca, dzieci, młodzież, rodziny, przedstawiciele parafii i wszyscy wierni.
12.30 – Msza Święta z obrzędem posłania wspólnot
11. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10:00 nie będzie różańca z racji koncertu chóru. W kolejnych niedzielach modlitwę różańcową poprowadzą: 14 czerwca – róża męska, 21 czerwca – Stadniki, 28 czerwca – Krakówki.
12. W przyszłą niedzielę, 14 czerwca, zbierana będzie taca na cele inwestycyjne naszej parafii.
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swojej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.