OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 

1. W czwartek – 16 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku ołtarze ubierają: przy Szkole Podstawowej – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, przy kapliczce św. Jana Nepomucena – mieszkańcy bloków ostrożańskich, ołtarz na środku wsi – mieszkańcy Stadnik a na placu przy Kościele – rodzice Bierzmowanych.
2. W Boże Ciało Msze św. o 08:30 i 10:00. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o 12:00. Procesja po Mszy św. o godz. 10:00. W tym roku z racji na remont dzwonnicy nie ma możliwości na zrobienie ostatniej stacji na ołtarzu polowym. Bierzmowani niech zrobią ołtarzyk przy krzyżu papieskim. Kazanie będzie w tym roku na Mszy św. Nie będzie go na zakończenie. Zakończymy procesję przy ostatniej stacji.
3. Uprzejmie proszę, aby odważnie zaangażować się w procesję. Proszę, aby poszły w procesji wszystkie chorągwie, ołtarzyki. Panie niech przyjdą do trzymania wstęgi przy chorągwiach.
4. Uprzejmie proszę mamy, aby przygotowały dzieci do sypania kwiatków i niesienia poduszeczek.
5. W tym roku mamy dużo dzieci pierwszokomunijnych. W związku z tym niech przyjdą w swoich strojach komunijnych i wezmą różaniec procesyjny. Dawno nie był niesiony różaniec na procesji.
6. Uprzejmie proszę panów strażaków o udział w procesji przy baldachimie i krzyżu.
7. Postarajmy się o liczny udział w procesji. Procesja Bożego Ciała to nasze świadectwo wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii. Jej wygląd i nasze zaangażowanie to zewnętrzy wyraz naszej miłości do Boga.
8. Od piątku, 17 czerwca, po Mszy św. o godz. 17.00 będą Nieszpory o Najświętszej Eucharystii oraz procesja. Postarajmy się uczestniczyć w Nieszporach w Oktawie. Liczę na waszą obecność. Proszę odważnie barć baldachim, chorągwie i ołtarzyki i nie oglądać się na innych. W czwartek, 23 czerwca, ostatnie Nieszpory i procesja. Na zakończenie Mszy św. o godz. 17:00 odbędzie się tradycyjne poświęcenie ziół i kwiatów.
9. Nasz dzielnicowy prosił o przekazanie wiernym, aby byli czujni i uważali na oszustów, którzy w ostatnim czasie w zmorzony w sposób działają w naszym regionie. Okradają ludzi na różne metody w tym na tkz. „wnuczka” czy podszywając się pod różnego rodzaju instytucje. Należy również być ostrożnym w Internecie, gdzie próbuje się okradać ludzi np. na „niezapłacone rachunki”. Bądźmy ostrożni.
11. Dziękuję nowożeńcom Małgorzacie i Rafałowi za udekorowanie kościoła kwiatami. Bóg zapłać.
12. Parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Niech M.B. Ostrożańska otacza Was płaszczem swej Macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.