OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13.03.2022 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13.03.2022 – 2 Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Po błogosławieństwie kończącym Mszę św., wszyscy uklękniemy i odśpiewamy suplikację oraz odmówimy dziesiątek różańca w intencji pokoju na Ukrainie.
3. Dziś niedziela misyjna. Po Mszy św. będziemy mogli wspomóc ofiarami do puszek misjonarzy i prowadzone przez nich dzieła.
4. Wystawienie NS po Mszy św. o godz. 12:00 i potrwa do godz. 16:00. Zachęcamy do osobistej modlitwy przed NS.
5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach. Postarajmy się znaleźć czas na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale.
6. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. Zachęcam rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. by choć raz przywieźli dzieci na Drogę Krzyżową.
8. Kandydaci do Bierzmowania mają uczestniczą we wszystkich Drogach Krzyżowych.
9. W sobotę – 19 marca – będzie Uroczystość św. Józefa. Zapraszam w tym dniu wszystkich mężczyzn na Mszę św. w ich intencji na godz. 10:00.
10. Bardzo dziękuję mieszkańcom wsi Łopusze za wpłacenie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – 255 zł. Bóg zapłać.
11. Rozprowadzamy baranki z białej czekolady przygotowane przez Caritas. Cena 6 zł.
12. Jeśli któraś rodzina z naszej parafii zechciałaby przyjąć pod swój dach uchodźców to proszę o kontakt z ks. proboszczem. Jeśli już ktoś gości uchodźców to również proszę o informację. Będziemy w ten sposób mogli wspomóc tych którzy są w potrzebie.
13. Stowarzyszenie Odra – Niemen poprosiło nas o włączenie się w akcję pomocy ludności na Wołyniu. Potrzebują mąki na chleb. Mają piekarnie, ale nie ma już mąki. Potrzeba głównie mąki żytniej. Jeśli możecie ofiarować mąkę to proszę ją przynieść do Kościoła lub bezpośrednio z panem Szymonem się porozumieć i wstawić od razu do centrum.
14. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.