OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.03.2024 – Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24.03.2024 – Niedziela Palmowa

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. We wtorek – 26 marca – odbiór elektrośmieci z parkingu za kościołem. Sprzęt można zwozić do wtorku do godz. 10:00. Nie później.
3. Zmianka KŻR róży męskiej odbędzie się 1 kwietnia tj. w poniedziałek wielkanocny.
4. Bardzo dziękuję za wpłacane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom wsi Smarklice wieś i mieszkańcom Karkówek Włodek. Bóg zapłać.

5. Zbliża się Triduum Paschalne. Najświętsze dni naszej Wiary. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa.
6. Wielki Czwartek, święto Eucharystii i Kapłaństwa, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 16.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22:00.
7. W Wielki Piątek – o godz. 15.00 poprzedzone Nowenną do Miłosierdzia Bożego – Nabożeństwo Pasyjne.
8. W Wielki Piątek nie sprawujemy Mszy św. Obowiązuje post ścisły zarówno jakościowy jak i ilościowy. Po Nabożeństwie adoracja Chrystusa w Grobie do godz. 22.00. W czasie Liturgii będzie ucałowanie Krzyża św.
Ofiary składane przy adoracji Krzyża św. przeznaczone będą na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego i miejsc świętych w Ziemi Świętej.
9. Wielka Sobota, Adoracja Pana Jezusa w Grobie od 8.00 -19.00. O godz. 19:00 poświęcenie ognia i paschału oraz Msza św. Wigilii Paschalnej. Adoracja w tym dniu do godz. 22:00.
10. Będzie możliwość spowiedzi w Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 21:00 do 22:00.
11. KWESTIA POŚWIĘCENIA POKARMÓW. Poświęcenie pokarmów odbędzie się w Wielką Sobotę wg naszego zwyczaju. Poświęcenie proszę przygotować w remizach bądź salkach, jak nie ma salki to w domu prywatnym. Można również ustawić wiaderko z wodą do poświecenia – jeśli był taki zwyczaj i potrzeba dla mieszkańców wioski. Ks. Proboszcz pojedzie swoim samochodem trasą pierwszą – od 09:00: Klepacze, Łopusze, Morze, Lubowicze, Stadniki, Kamianki, Niewiarowo Przybki, Sochy i Rybałty. Ks. Paweł pojedzie swoim samochodem trasą drugą – od 09:00: Smarklice, Smorczewo, Koski Wypychy, Borzymy, Koski Falki, Jaszczołty, Krakówki Włodki, Dąbki, Zdzichy. Proszę poinformować ks. Proboszcza, gdzie w wiosce będzie poświęcenie pokarmów.
Dla Ostrożan i wszystkich kolonii ostrożańskich oraz pozostałych chętnych – poświęcenie pokarmów będzie w kościele o godz. 09:00, 11:00 i 15:00.
12. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. Rezurekcyjna o godz. 6.00. Będzie procesja wokół kościoła. Uprzejmie proszę o zadbanie, żeby wszystkie chorągwie poszły w procesji. Byłoby miło, żeby były dzieci do sypania kwiatów. Chciałbym uprzejmie prosić, żeby nasi strażacy zorganizowali straż przy Grobie Pańskim oraz asystę do procesji rezurekcyjnej.
13. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 8.30. Pozostałe Msze św. będą o godz. 10:00 oraz 12.00.
14. Taca w Niedzielę Zmartwychwstania będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
15. W poniedziałek 1 kwietnia porządek Mszy św. niedzielny.
16. Taca w drugi dzień Świąt przeznaczona na KUL.
17. Próba dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się 6 kwietnia w sobotę o godz. 10:00
18. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki i wyprasza łaskę pokoju. Szczęść Boże.