OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.04.2024 – 5 Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28.04.2024 – 5 Niedziela Wielkanocna

1. W środę – 1 maja – przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej świątyni Msza św. o godz. 17:00. Po Mszy św. wystawienie NS i nabożeństwo majowe.
2. W czwartek – 2 maja – przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy wywiesić przy swoim domu Flagi Narodowej.
3. W piątek – 3 maja – Przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedzielę. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W piątek – 3 maja – na Mszy św. o godz. 12:00 będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Komunii św. Dzieci otrzymają poświęcone książeczki po Mszy św.
5. Nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17:00, natomiast w niedzielę i uroczystości po Mszy św. o godz. 12:00. Bardzo zachęcam do odprawiania nabożeństwa majowego w wioskach, przy krzyżach czy w salkach. Nie rezygnujmy z tej pięknej tradycji.
6. Naszych stałych chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek – 3 maja – od godz. 13:30.
7. W piątek – 3 maja – przypada pierwszy piątek miesiąca – Spowiedź na każdej Mszy św.
8. Poświęcenie pól w tym tygodniu: tylko sobota – Stadniki – 4 maja – o godz. 09:00 z Mszą św. w wiosce.
9. Pełna lista terminów poświecenia pól wisi w gablocie. Zastrzegam, że coś może ulec zmianie. Trzeba słuchać ogłoszeń co niedziela.
10. W sobotę – 4 maja – przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej Ostrożańskiej i Jej Niepokalanego Serca na WIECZERNIK, który będzie o godz. 17:00. Apostolat Maryjny modli się do Matki Bożej od Cudownego Medalika o godz. 16:45.
11. W przyszłą niedzielę – 5 maja – pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie NS od godz. 08:00 do godz. 16:00.
12. W godzinie Miłosierdzia od 15:00 do 16:00 będzie adoracja prowadzona przez Adoratorki Krwi Chrystusa i sympatyków.
13. Chciałbym po raz kolejny w maju przeprowadzić w naszej parafii akcję modlitewną pod tytułem „Minuta dla księdza”. Potrzebuję 60 osób, które codziennie przez cały maj odmawiać będą jedno Wierzę w Boga bądź jedno Ojcze nasz, bądź jedno Zdrowaś Maryjo w zależności do jakiej modlitwy się zapiszą. W ten sposób 60 osób odmówi codziennie jeden różaniec za swoich kapłanów. Wystarczy minuta by codziennie odmówić jedno Zdrowaś… bądź jedno Ojcze nasz. Lista leży na stoliku z tyłu kościoła. My kapłani modlimy się za was a wy módlcie się za nas. Wspierajmy się wspólnie modlitwą.
14. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli. Pani Ostrożańska niech Was otacza płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.