OGŁOSZENIA PARAFIALNE 01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
01.04.2024 – Poniedziałek Wielkanocny

1. Serdecznie pozdrawiam wszystkich parafian i przybyłych gości.
2. Rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia, która prowadzi nas ku Niedzieli Miłosierdzia. Z tej racji w najbliższym tygodniu o godz. 15:00 będzie nowenna a bezpośrednio po niej Msze św. wyjątek stanowi sobota.
3. Ofiary składane w Niedzielę Miłosierdzia przeznaczone będą na dzieła charytatywne.
4. W Niedzielę Miłosierdzia będzie możliwość zyskania odpustu zupełnego za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego z tej racji w niedzielę o 15:00 w ramach godziny miłosierdzia będzie odmawiana koronka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Jeśli dzieci zbierały swoją jałmużnę wielkopostną do skarbonek Caritas to można je przynieść do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia i złożyć przy ołtarzu.
6. Chciałbym serdecznie podziękować pani Małgorzacie Radziszewskiej, panu Kościelnemu Szymonowi i panu Leszkowi Kadejowi za pomoc w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
7. Dziękuję wszystkim kapłanom za posługę w konfesjonale i sprawowane liturgie a lektorom, ministrantom i ostrożankom za służbę w czasie liturgii. Bóg zapłać
8. Dziękuję panu organiście i chórowi parafialnemu za uświetnienie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać.
9. Dziękuję panom strażakom za wartę przy grobie i na procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać.
10. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do piękna naszej procesji: niosącym chorągwie, feretrony, poduszeczki, sypiącym kwiatki. Wielkie Bóg zapłać.
11. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 14:30. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 15:00.
12. Z racji na Oktawę Wielkanocną w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
13. W sobotę – 6 kwietnia – zapraszamy czcicieli Niepokalanego Serca NMP i Matki Bożej Ostrożańskiej na Wieczernik o godz. 16:00. Właśnie z racji pierwszej soboty i wieczernika ostatni dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego odbędzie się o godz. 15:45.
14. W sobotę – 6 kwietnia – odwiedzimy naszych stałych chorych z Komunią Wielkanocną – od. godz. 09:00.
15. Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach zaprasza na spotkanie z panem Stefanem Ciecierskim – potomkiem byłych właścicieli majątku w Ostrożnach. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia 2024 roku o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej ZSR w Ostrożanach.
16. Zmarł pan Ryszard Rakus z Ostrożan. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek. Msza św. pogrzebowa o godz. 11:30. Rodzinie składamy wyrazu współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….
17. Parafianom i przybyłym gościom życzymy udanego świętowania. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi Wam na każdy dzień. Szczęść Boże.