OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.03.2024 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
03.03.2024 – 3 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś jest niedziela adoracyjna. Adoracja NS potrwa do godziny 16:00. W sposób szczególny zapraszam na adorację w Godzinie Miłosierdzia od 15:00 do 16:00. Adoracja prowadzona jest przez Adoratorki Krwi Chrystusa i sympatyków. Piękne śpiewy, modlitwa i medytacja. Zapraszam.
2. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach.
3. Caritas jak co roku przygotowała baranki wielkanocne z białej czekolady. Cena jednego baranka to 14 zł. Baranki są do nabycia przy Kościele.
4. W piątek – 8 marca przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu o godz. 16:00 będzie Msza św. w intencji kobiet z naszej parafii. Zapraszamy panie do wspólnej modlitwy.
5. W piątek – 8 marca – odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa z Ostrożan do Siemiatycz. O godz. 21:00 będzie Msza św. a następnie około godz. 22:00 wyjście w wyznaczonych grupach na Drogę Krzyżową. W trosce o bezpieczeństwo pątników organizatorzy serdecznie proszą o zabranie kamizelek odblaskowych oraz latarek. Zapisać można się na Drogę Krzyżową wpisując się na listę wyłożoną na stoliku pod chórem. Jest taka możliwość, aby dojechać autokarem z Siemiatycz do Ostrożan. Wyjazd 8 września o godz. 20:15 z parkingu przy parafii św. Andrzeja Boboli. Można tam zaprowadzić samochód i przyjechać autobusem do Ostrożan. Aby zagwarantować sobie miejsce w autobusie należy zadzwonić pod numer podany na tablicy ogłoszeń przed kościołem. (tel. 600-035-869)
6. W niedzielę. – 10 marca – rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne. Tradycyjnie przyszła niedziela to czas uważnego słuchania. Nie będzie w tym dniu spowiedzi. Spowiedź będzie 11 i 12 marca. Przyjadą dodatkowi kapłani z sąsiednich parafii.
7. Naszych chorych odwiedzimy ze Spowiedzią i Komunią św. w trzeci dzień rekolekcji, czyli we wtorek 12 marca od godz. 14:00.
8. Kółka Żywego Różańca prowadzą różaniec w każą niedzielę w naszym kościele o godz. 11:30. Dziś modli się – KŻR – męska róża, 10 marca – KŻR – Smarklice, 17 marca – KŻR ze Stadnik.
9. We wtorek – 5 marca – rozpocznie się montaż drugiej części instalacji fotowoltaicznej. Chciałbym uprzejmie ponowić prośbę do panów z Lubowicza aby 5 marca przybili na godz. 09:00 z pomocą przy wykopaniu kanału na kable łączące instalacje z budynkiem. Pierwotnie miało być w poniedziałek, ale firma prosiła o przełożenie na wtorek.
10. W środę – 6 marca – podpisuję umowę z firmą konserwatorską z Krakowa na renowację obrazu św. Józefa. W tym roku obraz powróci do kościoła i tym sposobem wszystkie nasze obrazy kościelne odzyskają swój piękny wygląd.

11. Jeśli chodzi o wymianę okien zewnętrznych w kościele to z naszej strony zostały przygotowane konieczne dokumenty. Teraz czekamy na odpowiedź konserwatora zabytków z Białegostoku. Jak tylko otrzymamy pozwolenie przystąpimy do realizacji prac. Myślę że w marcu będziemy mieli już wszystkie pozwolenia.
12. Chciałbym również podziękować za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego:
Krakówki Dąbki
Borzymy
Koski Falki

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy św. Kazimierza Rycia ze Smarklic. Przeżył 86 lat.
Zmarł pan Krzysztof Krakówko z Borzym. Przeżył. 57 lat. Jego pogrzeb odbędzie się jutro – poniedziałek- wyprowadzenie z domu o 10:30 a Msza św. o godz. 11:00. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy współczucia i pamiętamy w modlitwie. Wieczny odpoczynek ….
14. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.