OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2022 – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
19.02.2022 – 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Apel Przewodniczącego KEP
2. Dziś rozpoczął się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Pamiętajmy w codziennych modlitwach by modlić się o trzeźwość w swoich rodzinach.
3. 22 lutego, Środą Popielcową, rozpoczynamy Wielki Post – czas wyciszenia, refleksji, pokuty, prostowania ścieżek naszego życia. Msze św. wraz z posypaniem głów popiołem o godz. 10.00 oraz 16.00. Serdecznie zapraszamy. Spowiedź 15 min. przed Mszą św.
4. Środę popielcową obowiązuje ścisły post, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie i bez mięsa.
5. Rozpoczynamy odprawianie tradycyjnych Nabożeństw Wielkopostnych – Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Gorąco wszystkich zapraszamy do udziału w tych modlitwach.
6. Za udział w Drodze Krzyżowej lub Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
7. W Wielkim Poście w Niedzielę nie śpiewamy Alleluja oraz Chwała na wysokości (tylko w Uroczystości i Święta)
8. W tym roku w czasie wielkiego Postu w naszej świątyni będą miały miejsce dodatkowe wydarzenia, które umożliwią nam lepsze przeżycie tego czasu, a mianowicie: a) w dniach 9 – 10 marca (czwartek i piątek) odbędzie się nabożeństwo „24 godziny Męki Pańskiej” połączone z adoracją NS i rozważaniem Męki Pana Jezusa. Potrwa to 24 godziny. b) 19 marca we wspomnienie św. Józefa oraz w pierwszy dzień naszych rekolekcji odbędzie się koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu chóru i orkiestry.
9. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą 19 – 21 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Łuszczyński – obecnie student KUL.
10. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP w najbliższy piątek ofiarujemy Drogę Krzyżową o pokój na Ukrainie.
11. W najbliższą niedzielę będzie puszka po Mszach św. ma pomoc ofiarom wojny.
12. Parafianom i przybyłym gościom życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.