OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11.06.2022 – 10 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
11.06.2022 – 10 Niedziela Zwykła

 

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. o godz. 17:00 są Nieszpory Eucharystyczne i procesja. W czwartek będą ostatnie Nieszpory oraz poświęcenie ziół i kwiatów.
3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Seca Pana Jezusa. Msze św. o 16:30 i 17:00. Po Mszy św. o godz. 17:00 będzie wystawienie NS, śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.
4. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
5. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie ołtarza przy byłej Szkole Podstawowej oraz za obecność dzieci i niesienie różańca; dzieciom rocznicowym i ich rodzicom za niesienie poduszeczek; mieszkańcom: Borzym, Smarklic, Kolonii Ostrożany pod Smorczewem za przygotowanie ołtarzy procesyjnych. Dziękuję rodzicom dziewczynek sypiących kwiatki. Dziękuję wszystkim, którzy nieśli chorągwie, trzymali wstążki, nieśli ołtarzyki.
6. Dziękuję panom Strażakom za posługę przy krzyżu i baldachimie; Panu organiście i chórowi za pieśni na procesji; służbie kościelnej, ministrantom i ostrożankom za posługę. Dzięki zaangażowaniu Was wszystkich procesja była piękna.
7. Dziękuję nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do dekoracji kościoła jak również dziękuję za przekazane kwiaty z ołtarzy procesyjnych. Bóg zapłać.
8. W środę przybędzie do naszego Sanktuarium grupa kapłanów. Będą odprawiać Mszę św. dziękczynną za dar kapłaństwa.
9. W najbliższą niedzielę – 18 czerwca – Akcja Katolicka zaprasza do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który po raz szósty przejdzie ulicami Siemiatycz. Rozpoczęcie w kościele św. Andrzeja Boboli Mszą św. o godz. 12:00. Około 13:15 wyruszy barwny pochód w kierunku placu przy kościele Wniebowzięcia NMP. Po przyjściu na miejsce wspólny poczęstunek oraz atrakcje dla dzieci i całych rodzin. Wszyscy są zaproszeni.
10. Parafianom i przybyłym gościom życzymy dobrej niedzieli. Niech M.B. Ostrożańska otacza Was płaszczem swej Macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.