OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.07.2022 – 18 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
31.07.2022 – 18 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję dwóm parom nowożeńców za udekorowanie kwiatami Kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę kościół udekorują kolejni nowożeńcy.
2. Jutro rozpoczynamy sierpień. Tradycyjnie w Polsce ten miesiąc jest przeżywany jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia się tego wyrzeczenia dla dobra Kościoła i Ojczyzny.
3. Wyruszy z naszej diecezji piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wszyscy, którzy chcą pielgrzymować duchowo są proszeni by odebrać w zakrystii znaczki i karty przeznaczone dla tak zw. grupy srebrnej. Kto chce uczestniczyć duchowo w pielgrzymce winien codziennie być na Mszy św., odmówić jedną część różańca. Pielgrzymi duchowi przychodzą na Mszę św. w dni powszednie na godz. 07:00 (w te dni, kiedy Msze św. są rano) lub na 17:00 (w te dni kiedy Msze są po południu). W tym tygodniu wyjątek stanowi sabota, kiedy to zapraszamy na WIECZERNIK na godz. 18:00, bo o 17:00 będzie Msza św. ślubna.
4. W piątek – 5 sierpnia – przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16:30. Wystawienie NS i nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17:00.
5. W sobotę – 6 sierpnia – przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu o godz. 10:00 i 18:00. Odpust w Perlejewie.
6. W sobotę zapraszam czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i Matki Bożej Ostrożańskiej na WIECZERNIK – tym razem wyjątkowo na godz. 18:00.
7. Za tydzień – 7 sierpnia – przypada pierwsza niedziela miesiąca. Jest to niedziela adoracyjna. Po mszy św. o godz. 12:00 będzie procesja eucharystyczna z NS wokół kościoła. Zachęcam do chwili osobistej adoracji NS i aktywnego włączenia się w procesję.
8. Zgodnie z wolą ks. Biskupa taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na finansowanie produkcji filmu o ks. Brzózce.
9. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.