OGŁOSZENIA PARAFIALNE 03.09.2023 – 22 Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
03.09.2023 – 22 Niedziela Zwykła

1. Dziękuję mieszkańcom Smarklic za udekorowanie kwiatami kościoła na dzisiejszą niedzielę na następną niedzielę udekorują nowożeńcy.
2. Dziś niedziela adoracyjna. Zachęcam do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji po Mszy św. o godz. 12:00. Dziś nie ma procesji, ponieważ będzie w piątek.
3. Dziś odwiedzamy naszych stałych chorych z Komunią św. od godz. 13:30.
4. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 08:00, którą to będę sprawował w intencji dyrekcji, nauczycieli oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii.
5. Zakończył się remont kapliczki św. Jana Nepomucena stojącej na drodze do ZSR. Jutro zostanie umieszczona w kapliczce nowa figura św. Jana Nepomucena. Uroczyste poświęcenie figury i kapliczki odbędzie się 8 września o godz. 11:00. Zachęcam mieszkańców Ostrożan i wszystkich parafian do uczestnictwa w poświęceniu. Stara figura znajduje się na plebanii. Czeka na konserwację by po niej trafić do naszego kościoła. Bardzo dziękuję Starostwu Siemiatyckiemu a zwłaszcza panu Staroście Markowi Boblowi za pozytywną odpowiedź na moją prośbę i osobiste zaangażowanie w sprawę. Jesteśmy wdzięczni za dbałość o obiekty historyczne będące świadkami i „pomnikami” dawny czasów, przypominjącymi o lokalnej historii.
6. W piątek – 8 września – będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość odpustową Narodzenia NMP. Msze św. w tym dniu o 08:30 i 12:00 – Suma. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa kto tylko może.
7. W związku z odpustem zostało wykonane punkowe oświetlenie ołtarza polowego. Pozwoli to lepiej uwidocznić obraz, ołtarz i lektorium szczególnie w pochmurne i deszczowe dni.
8. Na sumie zostanie poświęcone ziarno, które tradycyjnie dodajemy do pierwszych zasiewów. Ziarno będzie przygotowane i można będzie je zabrać do domu.
9. Chciałbym uprzejmie prosić o pomoc w zbieraniu tacy na Sumie panów z Rady parafialnej: pana Wilgatka, pana Krasowskiego i pana Baltaziuka. Jestem bardzo wdzięczny za panów pomoc.
10. Postarajmy się, żeby nasza procesja wyglądała pięknie. Mamy niech zadbają o dziewczynki do sypania kwiatków. Nasi parafianie bardzo się angażują przy procesji. Dużo młodych chętnie niesie feretrony czy trzyma wstążki. Panie pięknie wyglądają w pelerynach przy ołtarzykach. Jestem dumny z naszych parafian, że pielęgnują tradycję i nie wstydzą się dawać świadectwo.
11. Ufam, że Dyrekcja ZSR jak co roku umożliwi młodzieży z naszej parafii udział we Mszy św. odpustowej.
12. Panów strażaków proszę o służbę przy baldachimie i krzyżu.
13. Panie z Apostolatu Maryjnego proszę, aby pomogły rozprowadzać obrazy z Matką Bożą Ostrożańską oraz inne przedmioty religijne.
14. Na zakończenie Mszy św. odpustowej główny Celebrans poświęci chleby i ziarno. Po Mszy św. sołtysi podzielą się chlebem na placu kościelnym.
15. Wzorem roku ubiegłego chciałbym zapytać parafian czy może macie duże dynie, których moglibyście nam użyczyć do dekoracji ołtarza polowego. Im większe tym lepsze. Po odpuście oddamy.
16. Dożynki Diecezjalne odbędą się 9 września w Łubinie Kościelnym. Naszą parafię reprezentują mieszkańcy wsi Koski Falki.
17. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym odbędzie się 17 września w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 w salce parafialnej. Pierwsza Komunia odbędzie się 12 maja 2024 r. – w niedziele – o godz. 10:00.
18. W tym roku szkolnym planujemy w naszej parafii Bierzmowanie, do którego przystąpi młodzież z 8 klasy Szkoły Podstawowej i 1 klasy Szkoły Średniej oraz starsi, którzy nie byli a zechcą przystąpić. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i rodziców odbędzie się 24 września po Mszy św. o godz. 10:00 w salce parafialnej. Nie wiem jeszcze w którym dniu będzie Bierzmowanie.
19. Parafianom i czcicielom Matki Bożej życzę dobrej niedzieli. Niech Pani Ostrożańska otacza Was płaszczem swej macierzyńskiej opieki. Szczęść Boże.